Idealne wino na Walentynki.

Posty: Luty 9, 2019 Przez:

09

Lut

Idealne wino na Walentynki.

Kwiaty, prezenty lub romantyczna kolacja – wszystko to zwykle należy do romantycznie spędzonej kolacji z ukochaną połową, ale do dopełnienia tej wyjątkowej chwili potrzebne jest dobre wino. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji win, które reprezentują absolutny szczyt naszej Piwniczki.

Miłość charakteryzuje się czerwonym kolorem, więc nie jest zaskakujące, że jedną z odmian, które nabyliśmy posiada ten kolor. Naszym sercem jest różowy Cabernet Sauvignon. To wino ma bogaty kolor łososia i lekki zapach leśnych owoców. Smak jest przyjemnie pełny, soczysty z delikatnymi tonami malin i jeżyn.

Miłośnicy białych win oczarują półwytrawne Rulandskie šedé. Jest to szlachetna odmiana z południowej części regionu winnego, która charakteryzuje się bogatą aromatyczną i wysmakowaną ekspresją o lekkich owocowych odcieniach i smakiem rodzynek pochodzących z dojrzałości winogron.
Każda dobra uroczystość nie może odbyć się bez bąbelek ! W związku z tym nie można pominąć wina musującego, Muscat Ottonel posiadające złoto-żółty kolor i delikatny, bogaty blask. Zapach jest bardzo intensywny, z nutami typowych odmian Muscat i szlachetnymi oznakami starzenia się w butelce. Aromat przypomina kwitnące kwiaty limonki, suszone morele i miód. Smak jest soczysty, elegancki, przyjemnie pełny, z nutami dojrzałych owoców.

Dla wielbicieli wina słodkiego przygotowaliśmy Czerwone wino aperitif z nowej austriackiej rasy Rösler. Wysoki cukier resztkowy pozostał po inkubacji. W swoim aromacie i smaku ma charakterystyczny wiśniowy charakter.
Więc aby uczcić przyjemnie święto zakochanych, zapraszamy do Piwniczki win.